Szukamy Mecenasów Kultury!

Dnia 19.04.23r. w Lubuskim Teatrze odbyła się konferencja prasowa poświęcona wystawieniu „Guseł” na Fringe Festival Edinburgh (4-28.08.2023 r.)
 
„Gusła” robią piorunujące wrażenie, gdziekolwiek zostaną wystawione. Spektakl jest coraz częściej zapraszany na znaczące festiwale, takie jak: Kaliskie Spotkania Teatralne, J-O-Ś Festiwal, 49. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, festiwal „Sytuacje/Relacje” w Bydgoszczy, 38. Gorzowskie Spotkania Teatralne czy „PESTKA” w Jeleniej Górze. Teraz „Gusła” mają szansę zaprezentować się na największym, najbardziej prestiżowym festiwalu teatralnym na świece – Fringe Festival w Edynburgu.
 
Wyjazd do Edynburga to wielka szansa dla regionu na promocję zarówno miasta Zielona Góra, jak i Województwa Lubuskiego, kraju i polskiej kultury. „Gusła” to interpretacja klasycznego tekstu polskiej literatury – adaptacja wierna oryginalnemu tekstowi, ale ubierająca go w formę zaskakującą i piękną.
 
Dużym wyzwaniem finansowym dla Lubuskiego Teatru jest zorganizowanie wyjazdu do Edynburga. Miesiąc festiwalu oznacza poniesienie znacznych kosztów związanych z transportem scenografii, wyjazdem zespołu aktorskiego i technicznego, pokryciem kosztów noclegów i wyżywienia oraz kosztami promocji, tłumaczeń, itd. W obecnej sytuacji bez wsparcia Mecenasów Kultury nie damy rady spełnić marzenia o Fringe Festival.
 
Otrzymanie zaproszenia na Fringe Festival w Edynburgu, czyli największy teatralny festiwal na świecie, to wielkie wyróżnienie dla zaproszonego spektaklu i teatru. Daje możliwość zaprezentowania „Guseł” przed publicznością z każdego miejsca na globie, wśród osób które szukają spektakli wartych pokazania we własnym kraju.
 
Firmy i instytucje, które chciałyby wesprzeć wyjazd „Guseł” na Edinburgh Fringe Festival prosimy o kontakt z koordynatorem projektu: Kamilem Derdą pod numerem telefonu: 784 001 865.
 
Osoby prywatne mogą wpłacać darowizny na konto: 71 1090 1535 0000 0000 5305 9206 z dopiskiem „Darowizna na wyjazd spektaklu „Gusła” na Fringe Festiwal w Edynburgu”.
 
Zdjęcia: KADR Kamil Derda, DB TEAM, www.dbteam.pl
 

Popularne

1

Konferencja prasowa przed premierą "Pop!" (Przestrzenie Sztuki)

2

Czytanie performatywne ,,Jestem ziarnkiem maku” (Przestrzenie Sztuki)

4

Premiera - „PRZY PRZY” (Przestrzenie Sztuki)

5

Rozpoczęliśmy próby do spektaklu ,,POP!" (Przestrzenie Sztuki)

Przeczytaj!

Pierwsza premiera sezonu 2022/2023 coraz bliżej.