„Kto pragnie się dowiedzieć, jakim sposobem Aladyn został właścicielem cudownej lampy, ten musi bardzo natężać uwagę. Jest to bowiem baśń pełna zdarzeń niespodziewanych i cudów niesłychanych. Naprawdę czarodziejska baśń: baśń o lampie Aladyna..."

Opowieść pełna magii porywa od pierwszej chwili. Baśniowy świat, nieco mroczny, zaprasza widzów w podróż ku przygodzie, o której wszyscy skrycie marzymy. Nasz bohater - Aladyn, żyje w ubogim domu ze swoją matką. Pewnego dnia znajduje lampę i odkrywa magiczną moc zaklętą w niepozornym przedmiocie.  Błękitny dżin jest potężny, ale słucha tylko pragnień szczerego Serca. Aladyn ma siłę charakteru, determinację i prawdziwie marzenia - dzięki temu chłopak będzie mógł spełnić swoje życzenia, nawet to najskrytsze. „Cudowna lampa Aladyna” jest uniwersalną opowieścią o determinacji, sile charakteru i przyjaźni, która porwie dzieci od 4 roku życia w niezapomnianą podróż do odległej krainy.

Czy jesteśmy duzi czy mali miewamy chwile zwątpienia. Nasze marzenia wydają się nieosiągalne... ale mamy nadzieję, że szczęśliwe zrządzenie losu odmieni nasze życie. Kto wie, może gdzieś w ogrodzie w pobliżu domu zakopana jest cudowna lampa? „Cudowna lampa Aladyna” daje nadzieję, że nawet bardzo trudno sytuacje możemy pokonać!

Adaptacja: Jan Wilkowski / z cytatami z Bolesława Leśmiana „Baśń o Aladynie i o lampie cudownej”
Reżyseria: Katarzyna Kawalec
Piosenki: Jan Wilkowski, Katarzyna Kawalec
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski
Scenografia i lalki: Areta Puchalska
Kostiumy: Katarzyna Sułkowska
Wizualizacje: Katarzyna Kawalec, Jerzy Dowgiałło
Ruch sceniczny: Paweł Matyasik

Obsada:
Szecherezada: Katarzyna Kawalec
Badrulbudura/Karmin: Ewa Dobrucka
Maruda: Tatiana Kołodziejska
Aladyn: Radosław Walenda
Sułtan/Błękitny Dżin: Janusz Młyński
Wezyr/Złoty Dżin: Andrzej Ogłoza
Roeoender: Robert Kuraś

Inspicjent: Dobrosława Trębacz

fot. Bartosz Mirosławski

Spektakl dla dzieci od lat 4
Czas trwania: około 70 minut z przerwą

Premiera: 1 czerwca 2019