Barwny, zabawny spektakl dla najmłodszej widowni, z zacięciem musicalowym, rozfruwanymi lalkami ptaków i pięknymi kostiumami. Przedstawienie, na którym widz albo będzie pękał ze śmiechu, albo ukradkiem ocierał łzę z oka, a z którego wyjdzie z piosenką na ustach.

Zapraszamy widza do świata misia Tymoteusza! A to świat pełen wiosennej, rozkwitającej przyrody, rozśpiewanych ptaków, budzącego się życia. I właśnie w tej wspaniałej aurze na drodze małego Niedźwiedzia pojawia się ogromny kłopot...

Znajduje on porzucone jajeczko, którego żaden ptak nie zgadza się wysiedzieć. Jak Tymoteusz spróbuje wybrnąć z tarapatów, w których się znalazł? Czy znajdzie pomoc u innych, czy może sprytny Lis porwie jajeczko, by je przekąsić na śniadanie?
Opowieść pokazuje, że nawet mały miś może stać się odpowiedzialnym za kogoś jeszcze mniejszego od siebie. W bardzo ciepły i mądry sposób uczy najmłodszych empatii. Tymoteusz łamie zasady rządzące lasem, aby pomóc wykluć się pisklęciu, a tym samym daje piękną lekcję miłości tym, którzy chcieli trzymać się utartych praw i zapomnieli na chwilę o współczuciu.

Problemy dziecka są ukazywane przez Wilkowskiego z wielką wrażliwością i znajomością sposobu myślenia najmłodszych. Nie są bagatelizowane, ani umniejszane – autor pochyla się nad dzieckiem i rozmawia z nim o tym, co faktycznie je dotyka i do tego językiem, który dziecko rozumie. Może to właśnie pełne zrozumienia i troski spojrzenie sprawia, że scenariusze Wilkowskiego są zawsze aktualne i zawsze ciepło odbierane przez widzów.

 

Twórcy:

Autor - Jan Wilkowski
Reżyseria - Katarzyna Kawalec
Scenografia i Lalki - Areta Magdalena Puchalska
Muzyka - Radosław Bolewski
Choreografia - Paweł Matyasik


Obsada:

Tymoteusz, Pan Drozd - Radosław Walenda / James Malcolm
Lis, Pan Drozd - Aleksander Stasiewicz
Tata, Pan Sikorski - Janusz Młyński
Kura, Kukułka, Pani Dudkowa, Leśnie Licho - Anna Stasiak
Pani Sikorska, Leśne Licho - Marta Frąckowiak / Katarzyna Kawalec
Pani Drozdowiczowa, Leśnie Licho - Tatiana Kołodziejska
Pan Dudek, Leśne Licho - Marek Sitarski

Inspicjent - Dobrosława Trębacz

 

Premiera: 8 kwietnia 2016 r.
Czas trwania:
80 minut (z przerwą)
Scena: Duża Scena LT

Spektakl dla dzieci - od lat 3

ZAPOWIEDŹ spektaklu / Trailer >>

JAK POWSTAWAŁ spektakl >>


Zdjęcia - Jerzy Dowgiałło
Projekt plakatu - Areta Puchalska