Teatr Kamienica, Warszawa
reż. Olaf Lubaszenko

 

O SPEKTAKLU:

Jindra i Karel (w tych rolach Katarzyna Ucherska i Jakub Józefowicz) pozornie mają wszystko, czego potrzeba do rozpoczęcia szczęśliwego życia – własny kąt, stabilizację i przede wszystkim wielką miłość. Nie wszystko jednak zgadza się ze scenariuszami, które rozpisały im mamy – hipiska i wolny duch Gene Sedláková (Izabela Dąbrowska) oraz wzięta prosto z Dynastii bezwzględna bizneswoman Karla Králová (Ewa Gawryluk). Pozornie są różne jak ogień i woda, ale łączy je skłonność do projektowania własnych – jakże odmiennych – oczekiwań na młodą parę.

W końcu dziecko zawsze pozostaje dzieckiem, prawda? Dorosnąć jednak będą musiały… same teściowe, które bez wątpienia czeka ostateczna lekcja odpuszczania. Przywykłe do pociągania za sznurki, Gene i Karla w wyniku absurdalnego zbiegu okoliczności, będą musiały zaufać swoim dzieciom. Czy pokonają dzielące je różnice i nauczą się akceptować wybory Jindry i Karela?

„Teściowe wiecznie żywe” to sztuka przygotowywana specjalnie na 15-lecie Teatru Kamienica wybrana jeszcze przez Założyciela i Dyrektora Kamienicy – śp. Emiliana Kamińskiego. Jakub Zindulka z lekkością i ciepłem analizuje skomplikowane relacje miłosno-rodzinne i z iście czeskim humorem zadaje pytania o sprawy najważniejsze. A to wszystko podane w formie komedii "lekko" muzycznej w mistrzowskiej reżyserii Olafa Lubaszenki.

 

Tytuł oryginału:  „Tchýnĕ na zbití”


TWÓRCY:

Autor - Jakub Zindulka
Reżyseria - Olaf Lubaszenko
Tłumaczenie - Jan Węglowski
Scenografia i kostiumy - Anna Rudzińska
Muzyka i aranżacje - Paul Gavlic
Choreografia - Jan Kliment
Charakteryzacja - Marzena Wargoś
Reżyseria dźwięku - Łukasz Faliński
Reżyseria światła - Filip Żygałło
Zdjęcia - Rafał Latoszek
Kierownik produkcji i asystentka reżysera - Karolina Mieteń

Czas trwania: ok.120 min z przerwą.


Gramy: 

  • 15.09.2024 r. - niedziela, godz. 16:00
  • 15.09.2024 r. - niedziela, godz. 19:00