SAMOTNY ZACHÓD, maj 2024

MAJOWA PROMOCJA - BILETY NA SPEKTAKL tylko 45 zł!

SAMOTNY ZACHÓD

Utwór McDonagh'a poraża Czechowowską melancholią i mrocznym humorem rodem z filmów Quentina Tarantino, ma w sobie również wiele z klimatu Twin Peaks. Tej piorunującej mieszance nastrojów nie sposób się oprzeć. Serdecznie zapraszamy!

17.05.2024 • PIĄTEK • godz. 19:00

18.05.2024 • SOBOTA • godz. 19:00

Niezwykłe odkrycie Papugi
NIEZWYKŁE ODKRYCIE PAPUGI

Pełen kolorów i muzyki spektakl z pięknymi kostiumami i ważnym przekazem dla Dzieci. To wzruszająca historia o odwadze, wytrwałości i sile młodego głosu w społeczeństwie. Spektakl uczy Dzieci, że warto wierzyć w siebie, swoje marzenia i ufać swoim przeczuciom – czasami na przekór głosom dorosłych.

18.05.2024 • SOBOTA • godz. 16:00

SPEKTAKLE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI:

16.05, 17.05 - godz. 10:00

Przedstawie Ci tatę, marzec 2024
PRZEDSTAWIĘ
CI TATĘ

Wyobraź sobie, że Twoja jedyna, ukochana córka przedstawia Ci narzeczonego, o którym wiesz coś, czego ona nie wie (i z czego na pewno nie byłaby zadowolona)? Nie możesz jednak ujawnić tej wiedzy, bo wówczas i Twój sekret ujrzałby światło dzienne…

24.05.2024 • PIĄTEK • godz. 19:00

25.05.2024 • SOBOTA • godz. 19:00

26.05.2024 • NIEDZIELA • godz. 18:00

Tymoteusz wśród ptaków, czerwiec 2024
TYMOTEUSZ WŚRÓD PTAKÓW

Zapraszamy Dzieci na barwny, zabawny spektakl do świata misia Tymoteusza! To przedstawienie z zacięciem musicalowym, rozfruwanymi lalkami ptaków i pięknymi kostiumami! Opowieść o tym, że nawet mały miś może stać się odpowiedzialny za kogoś jeszcze mniejszego od siebie. Bajka w bardzo ciepły i mądry sposób uczy najmłodszych empatii.

01.06.2024 • SOBOTA • godz. 16:00 / AD, PJM*

* Spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy

02.06.2024 • NIEDZIELA • godz. 12:00

SPEKTAKLE SZKOLNE i PRZEDSZKOLNE
4.06, 5.06, 6.06 • godz. 09:30 i 12:00

previous arrow
next arrow

MAJOWA PROMOCJA na spektakl "Samotny zachód" 17 i 18 maja!

W najbliższy weekend (w piątek i sobotę) zapraszamy Państwa do teatru na Samotny zachód  w reżyserii Roberta Czechowskiego. W te dni mamy dla Państwa...

Czytaj więcej...

Miś Tymoteusz zaprasza na Dzień Dziecka do Lubuskiego Teatru!

1 i 2 czerwca (w sobotę i niedzielę) serdecznie zapraszamy całe rodziny na świętowanie Dnia Dziecka w Lubuskim Teatrze! Tymoteusz wśród ptaków - to...

Czytaj więcej...

"Koncert wiosenny" 16.05.2024 - odwołany

Uprzejmie informujemy, że "Koncert wiosenny" organizowany przez Polska Scena Muzyczna Jerzy Wolniak, zaplanowany na 16.05.2024 o godz. 19:00 w...

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Lubuskim Teatrze potrwa cały czerwiec!

Z myślą o naszych kochanych Najmłodszych Widzach przygotowaliśmy repertuar nie tylko na Dzień Dziecka, ale na cały czerwiec. Świętujmy Dzień Dziecka...

Czytaj więcej...

Lubuski Teatr - #TeatrDostępny

Stowarzyszenie Przyjaciół Lubuskiego Teatru, które działa przy Lubuskim Teatrze od 2015 r., w bieżącym sezonie realizuje projekt pn. Teatr dostępny przy...

Czytaj więcej...

REPERTUAR na maj i czerwiec

Przed nami dwa przedwakacyjne miesiące, pomału kończące sezon artystyczny 2023/2024. Przygotowaliśmy na ten czas bogaty repertuar, w którym znalazło się aż 8...

Czytaj więcej...

Nasze spektakle

Samotny zachód

Niezwykłe odkrycie Papugi

Przedstawię ci tatę

Samolub

Pałac

Tymoteusz wśród ptaków

PRZY PRZY

Szczęściarze

Sztuka

Dziewczynka z zapałkami

POP!

Przygody Don Kichota

„Jakaś historia wesoła, a ogromnie przez to smutna.

– A wszystko bajka wierutna”

„Wesele”, akt I, scena 24.

Ten cytat z Wyspiańskiego mógłby stanowić niepisane motto naszej najnowszej premiery. Twórczość osiadłego w Paryżu Argentyńczyka Raúla Damonte’a Botany (1939-1987) – satyryka. Rysownika, dramaturga, reżysera i skandalisty znanego pod pseudonimem COPI – wymyka się (podobnie jak w tym samym czasie twórczość Sławomira Mrożka) próbom tradycyjnej klasyfikacji. COPI – guru paryskiej bohemy spod znaku sztuki awangardowej – jako twórca teatralny (18 dramatów) powoływał się na inspirację dziełami Samuela Becketta, jednego z twórców teatru absurdu, a jednocześnie współtworzył grupę Pánico z takimi „kapłanami” nowej sztuki, jak Fernando Arrabal czy Roland Topor.

Prapremiera „Czterech bliźniaczek” odbyła się w Théâtre Le Palace w 1973 r. (reż. Jorge Lavelli) w atmosferze skandalu artystycznego, podobnie jak wiele innych jego dzieł scenicznych i powieści (wydał ich 8). COPI konsekwentnie kieruje się myślą Terry’ego Pratchetta:

„Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre”.

Mamy tu więc do czynienia nie tylko ze złamaniem tradycyjnej konwencji dramaturgicznej, ale także całkowitym zlekceważeniem życiowego realizmu i praw logiki. Dwie pary bliźniaczych sióstr z dużym trudem odróżniają świat rzeczywisty od narkotycznych wizji, ich relacje bliskie są filmom Quentina Tarantino, które przecież powstały o całe pokolenia później! Tym niemniej mamy do czynienia zarówno z niezwykle trafną, ostrą diagnozą współczesności, jak i analizą kobiecej psychiki.

Teatralna twórczość COPI’ego, bardzo popularna we Francji – jest w Polsce praktycznie nieznana. Sztuka, przetłumaczona przez Edwarda Wojtaszka, wystawiona dotąd została dwukrotnie, i to poza teatrami repertuarowymi: w Pracowni Teatr (1991) – reż. Edward Wojtaszek) oraz w warszawskiej Akademii Teatralnej – na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2007 – reż. Wojciech Szelachowski).

Tłumacz i reżyser „Czterech bliźniaczek” powierzył nam swój tekst z nadzieją, że sobie z tak arcytrudnym materiałem poradzimy.

Czy daliśmy radę? Odpowiedź należy do widzów…

Autor: COPI (Raúl Damonte Botana)
Tłumaczenie: Edward Wojtaszek
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Dagmara Łanucha
Realizacja światła i dźwięku: Tadeusz Karkosz

Obsada:
Fougère Goldwashing: Weronika Osowiec
Joséphine Goldwashing: Weronika Krauz-Napieralska
Maria Smith: Irena Karkosz
Leila Smith: Lucyna Korczowska

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych!