„Oświadczyny / Niedźwiedź”  - oba jednoaktowe „żarty sceniczne” Antoniego Czechowa powstały w 1888 r. jako wysokiej klasy próba podzielenia się z odbiorcami niepokojami młodego wówczas satyryka i nowelisty, który chłodnym okiem lekarza (bo ukończył studia medyczne) przyglądał się życiu rosyjskiego ziemiaństwa i inteligencji.

Świat Czechowa nie jest ani ziemiański, ani carski, ani nawet rosyjski – jest to po prostu świat ludzki, a przez to właśnie groteskowo nieludzki. Zindywidualizowane głównie przez język i ruch postacie obu jednoaktówek, także dzięki ogromnej sile komizmu, wartkiemu potokowi zdarzeń i nieoczekiwanym zwrotom sytuacji – tworzą teatr bliski już następnej epoce i widowni XX wieku, np. twórczości A. Jarry’ego („Ubu król”) czy Witkacego. Dlatego też te utwory sceniczne niezmiennie trwają w europejskim repertuarze teatralnym, dodatkowo stanowiąc okazję do prezentacji perfekcyjnego aktorstwa.

Gramy: 25.03.23 r. o godz. 19:00 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru
 
Przed przedstawieniem (o 18:15) zapraszamy na warsztat (tzw. „touch tour") wprowadzający w tematykę spektaklu. Dajemy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów, a co za tym idzie zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Pozwoli to również na zapoznanie się z topografią sceny i zorientowaniem się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta nietypowa forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie spektaklu oraz poznanie przez dotyk tego, czego nie można zobaczyć.
 
Warsztat jest bezpłatny z udziałem tłumacza języka migowego, ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia na warsztat przyjmowane są mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, pod numerem 664 713 602. Poinformuj nas jakich udogodnień oczekujesz (audiodeskrypcja, tłumacz PJM/SJM, inne...).

Udogodnienia do spektaklu (tłumaczenie na j.migowy i audiodeskrypcję) oraz warsztat "touch tour" realizujemy w ramach przedsięwzięcia grantowego „Teatr – widzę, słyszę, rozumiem" finansowanego z projektu Kultura bez barier. Zapewniamy odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.
 
UWAGA!
 
Bilet dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności. Z wyłączeniem premier i spektakli/koncertów gościnnych.
Bilety można kupić w kasie teatru lub on-line.
 
Rezerwacja i sprzedaż biletów w kasie Lubuskiego Teatru. Godziny pracy kasy:
poniedziałek: kasa nieczynna
wtorek – piątek: 8:30 – 12:30, 15:00-19:00
sobota/niedziela: kasa czynna na godzinę przed każdym spektaklem według repertuaru.
Kontakt z kasą biletową tel. 68 452 72 72 wew. 33
 
REZERWACJE GRUPOWE
Impresariat przyjmuje zamówienia na bilety od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30.
Kontakt z impresariatem: tel. 68 452 72 72 wew. 63 lub 35

Lubuski Teatr. Gasimy kulturalne pragnienia!