Wejdź w świat, gdzie gra wyznacza fabułę. Przez tę historię nie poprowadzi cię bohater ani autor. Tutaj powiodą Cię zmysły. Labirynt w reżyserii Leny Kowalskiej to w pełni interaktywny spektakl z pogranicza teatru przedmiotu i sensorycznej edukacji, wpisujący się w nurt teatru dla najmłodszych, gdzie główne role grają dziecięce odczucia współistniejące i zintegrowane z bajkową scenografią.

Labiryntowa opowieść ukryta jest w przedmiotach, dźwiękach i obrazach, które dzięki sensualnej sile dziecięcych wrażeń, przemieniają się w najprzeróżniejsze historie, miejsca i postaci. Największe znaczenie ma tutaj… działanie wyobraźni! Przytul się do babiego lata, usłysz jesień, poczuj wiatr z gór i krople wody z pobliskiego strumienia. A może razem schowamy się pod chmurami i jednym dmuchnięciem zmienimy ich kolor? Co jest szare, a co białe? Co szumi, a co pachnie?
W Labiryncie nie ma typowego podziału na widownię i scenę – wszystkie działania prowadzone są pośród dzieci i ich opiekunów, dzięki czemu najmłodsi mogą w nich czynnie uczestniczyć i bezpośrednio doświadczać każdego ze zmysłów. Głównym pomysłem i siłą napędową spektaklu jest tutaj wspólne działanie: wspieranie najmłodszych w odkrywaniu ich własnych możliwości, zainteresowań i obserwowaniu świata dookoła. To również bardzo łagodne, przyjazne wprowadzenie do świata teatru.

Reżyseria i scenografia: Lena Kowalska
Dźwięki: Damian-neogenn-Lindner
Występuje: Joanna Świrska

Kategoria wiekowa: dla dzieci w wieku od 1 roku do 5 lat

UWAGA! Ze względu na konwencję przedstawienia uprzejmie prosimy o zdjęcie bucików dzieci i dorosłych przed wejściem na spektakl.

Projekt plakatu: Dariusz Kolański

Zdjęcia: Bogdan Stasiak, Dariusz Kolański, Zdzisław Haczek

Czas trwania spektaklu: 40 minut

Premiera: 13 października 2019 r.