Zapraszamy na spotkanie z Kopciuszkiem – bohaterką jednej z najbardziej popularnych na całym świecie baśni, którą prezentujemy w zupełnie nowej odsłonie. Historię opartą na motywach znanych z przekazów Charlesa Perraulta i braci Grimm, urozmaicono o kilka wątków fantastycznych.


Pojawi się zatem dużo magii – pełen tajemnic świat wiedźm i czarownic. Klimat spektaklu pozostaje w ścisłym związku z dziecięcym zamiłowaniem do bezpiecznego i „kontrolowanego” strachu, jakiego dostarczają baśnie. Wszystko przedstawiane jest jednak w lekki i zabawny sposób, a całości towarzyszą multimedialne projekcje, będące dodatkowym atutem Kopciuszka
W spektaklu wykorzystane zostały także elementy teatru lalek i teatru formy. Spektakl porusza ważne i bliskie dzieciom tematy, takie jak: poczucie niesprawiedliwości, odrzucenie, samotność, rywalizacja pomiędzy rodzeństwem. To zatem „baśń drogi”, jaką musi przebyć Kopciuszek, aby stać się sobą i odnaleźć miłość.
Chłopcy, nie dajcie się zwieść! To opowieść nie tylko dla dziewczyn. Znajdziecie tu także coś dla siebie. Książę Arian jest bowiem wytrawnym wojownikiem.


Twórcy:

Reżyseria - Przemysław Jaszczak
Scenariusz - Magda Żarnecka
Scenografia, projekcje - Mateusz Mirowski
Kostiumy - Adam Królikowski
Opracowanie muzyczne - Damian-neogenn-Lindner
Ruch sceniczny - Piotr Soroka
Inspicjent - Dobrosława Trębacz


Obsada:

Kopciuszek - Joanna Wąż
Macocha, Pan Raz-Dwa - Tatiana Kołodziejska
Trupilla, Pan Głuchy Pień, Matka - Anna Stasiak
Klementyna - Joanna Koc
Książę, Pan Mniam - Ernest Nita


Premiera: 11 maja 2014 r.
Czas trwania:
55 minut
Kategoria wiekowa: od 6 lat
Scena:
Scena Kameralna LT


Zdjęcia:
Tomasz Pastyrczyk, Mateusz Mirowski