Premiera 3 grudnia 2006
Adaptacja i teksty piosenek na podstawie baśni Ewy Szelburg-Zarembiny
Reżyseria: Cezary ŻOŁYŃSKI

Muzyka: Marek ZALEWSKI

OBSADA:

Beata BELING
Tatiana KOŁODZIEJSKA
Beata SOBICKA-KUPCZYK
Jerzy KACZMAROWSKI

O Koziołku i Stolarczyku dzięki Żołyńskiemu

Gorzowski aktor maczał palce w premierach dwóch spektakli dla dzieci, które w zielonogórskim i gorzowskim teatrze będą pokazywane po raz pierwszy w najbliższą niedzielę.
Dokładnie w samo południe będzie można obejrzeć premierę „Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego. Bajka przygotowywana przez zespół gorzowskiego Teatru Osterwy jest autorską wersją reżysera Cezarego Żołyńskiego.
Koziołek Matołek, którego poznamy w najbliższą niedzielę, podczas spektaklu okrąża całą Ziemię i wraca do Pacanowa, gdzie jak powszechnie wiadomo, kozy kują... Prawie na każdym kontynencie ma jeden przystanek i przeżywa niesamowite przygody.
W spektaklu grają: Beata Chorążykieiwcz, Bogumiła Jędrzejczyk, Anna Łaniewska, Karolina Miłkowska, Kamila Pietrzyk, Bożena Pomykała, Krzysztof Kolba, Aleksander Maciejewski, Artur Nelkowski, Krzysztof Tuchalski, Cezary Żołyński.
Adaptacja jest uwspółcześniona. Nawet Beduini na pustyni są teraźniejsi, zamiast zwykłych żołnierzy jest Legia Cudzoziemska, w Ameryce Koziołek napotyka współczesnych biznesmenów różnej maści, a na koniec występuje w filmie. A ponieważ Cezary Żołyński jest zagorzałym fanem „Gwiezdnych wojen”, nie mogło być inaczej: reżyserem filmu z Koziołkiem jest słynny Dżordż Łukasz, a Koziołek Matołek walczy na miecze z lordem Laserem.
Mniej kosmicznie będzie w zielonogórskim teatrze. Tam w niedzielę o godz. 12 obejrzeć będzie można bajkę „O stolarzu, który szukał szczęścia”.
Samotny stolarz Antoni od Leśnego Licha słyszy, że nie wie, co jest najważniejsze w życiu i czas najwyższy, by ocknął się z letargu i samotności. Udaje się do najmądrzejszego na świecie Leśnego Dziada, czyli Pana Lasu. Droga do niego trudna, długa i niebezpieczna. Po uciążliwej wędrówce, w której pomaga Sowa, Antoni rozmawia z Panem Lasu i pyta o sens życia. Nie dostaje jednoznacznej odpowiedzi, ale wskazówkę, że powinien odczytać proroczy sen wyśniony w lesie. Czy mu się uda?
W spektaklu grają: Beata Beling, Tatiana Kołodziejska, Beata Sobicka-Kupczyk i Jerzy Kaczmarowski.

Rota, DB, Gazeta Wyborcza – Zielona Góra, 1 grudnia 2006