"Na jedynce mówiono o walkach w Donbasie, o sukcesie przesiedleńca, któremu udało się rozkręcić biznes w Kijowie, o epidemii. 
W wiadomościach powiedziano o hasztagu "CZYMLECZYĆWOJNĘ i wtedy moja młodsza córka Olunia poderwała się i krzyknęła na cały pokój: "Jak to czym? Wojnę trzeba leczyć Pokojem!"
 
Kiedy wojna staje się namacalna? Kiedy na skórze mamy blizny, rany, a na ubraniach krople krwi? Czy orientujemy się dopiero, kiedy widok za oknem skonfrontujemy z tym, co widzimy w social mediach? Rzeczywistość wojenna powoli wsącza się do krwiobiegu, często niespostrzeżenie. Jest jak choroba, jak epidemia. Wybucha nagle, potem trzeba sobie z nią radzić.
O tym opowiada tekst Natalii Błok "Przez skórę" w tłumaczeniu Anny Korzeniowskiej-Bihun, który zostanie zaprezentowany w formie czytania performatywnego17.11.2022 o godz. 17:00 na Scenie Kameralnej Lubuskiego Teatru.
 
Obsada i twórcy:
Reżyseria: Karolina Szczypek
Opracowanie tekstu: Paweł Sablik
Aktorzy: Radosław Walenda, Ewa Dobrucka, Marta Frąckowiak
 
Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie!

__________________________________
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Lubuskiego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.