"Witajcie na Zamku Króla Drakuli! Mam nadzieję, że jesteście gotowi na ucztę. Jesteście? W takim razie siądźcie wygodnie i razem z nami przeżyjcie przepiękną przygodę."

Drakuli nie trzeba nikomu przedstawiać, bo przecież tego wampira zna każdy człowiek na całym świecie. Jesteśmy jednak pewni, że tej miłosnej historii w jego długim, nieśmiertelnym życiu nikt Wam wcześniej nie opowiedział. Pozwólcie, że zrobimy to my...  
Wyobraźcie sobie, że Drakula marzył o byciu kochanym - chciał mieć żonę. Stracił głowę dla śmiertelniczki, ale jego wybranka nie potrafiła zaakceptować wampirzej diety. Zakochany wampir postanowił się zmienić...

Czy Wy, drodzy widzowie, wiecie jak wielkie wyrzeczenia można podjąć w imię miłości? Czy rozumiecie, że prawdziwie uczucie przezwycięży każdy zły nawyk? Jeśli nie, to nic! Siedząc wygodnie na widowni LT szybko to zrozumiecie! Zadbamy o to, by wiedzę przekazać w sposób lekki i zabawny. 

Perypetie Drakuli rozbawią dzieci do łez (nie do krwi!). Ta muzyczna opowieść pełna humoru jest zrealizowana z polotem. Pokazuje najmłodszym widzom jak magicznym miejscem jest teatr. Oszałamiające kostiumy i scenografia oraz zabawna historia sprawiają, że dla wszystkich widzów jest to spektakl przyjemny, dający radość z uczestniczenia w nim. Premiera już w styczniu (14.01.23 r.)! 

 

Twórcy:
Autor: Oleg Andrzejczak
Reżyser: Michał Wnuk
Muzyka: Mirosław "Jakub" Kaczmarek
Scenografia i kostiumy: Adam Łucki 
Inspicjentka: Beata Sobicka-Kupczyk 

Obsada:
Andrzej Ogłoza 
Jakub Mikołajczak 

Kategoria wiekowa: 7 lat + 

_________

Działanie realizowane w ramach projektu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Lubuskiego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.