logotypy 

Chcemy z radością poinformować, że spektakl „Jutro wrócimy do domu" został zakwalifikowany do 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

 Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów teatralnych, którego celem jest m.in. popularyzacja współczesnego dramatu polskiego, promocja rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych. Cieszymy się, że wśród wielu, zapewne fantastycznych zgłoszeń, nasza koprodukcja z Teatrem im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie została doceniona przez jury.

Prosimy, trzymajcie za nas kciuki!

______________

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz