We wrześniu i w październiku zapraszamy szkoły i przedszkola na przepiękne spektakle w Lubuskim Teatrze! Gramy następujące przedstawienia:

„Dziewczynka z zapałkami"

26.09.2023 r., godz. 10.00

27.09.2023 r., godz. 10.00

„Dziewczynka z zapałkami” – „najsmutniejsza baśń świata”? Nie u nas! Zachowując ramy opowieści Andersena, realizatorzy wprowadzili do niej dużą dozę humoru, nowe wątki i postaci. Całości towarzyszą multimedialne projekcje, piosenki oraz elementy teatru lalek i teatru formy. Na spektakl zapraszamy dzieci od 5 roku życia. Jest to jedna z najbardziej znanych i poruszających baśni, ale przedstawiona w zupełnie nowej odsłonie. Współczesna bohaterka historii - Róża, zabierze Was w niezwykłą podróż. Będzie to wyprawa do świata fantazji i marzeń, choć jest to również opowieść o bezradności i braku poczucia bezpieczeństwa czy ciepła, zwyczajowo kojarzonego z domem.

„Agon"

03.10.2023 r., godz. 19.00 (premiera)

04.10.2023 r., godz. 10.00 i 12:00

Spektakl przeznaczony dla młodzieży od 12 roku życia i dorosłych. „Agon" jest adaptacją klasycznej tragedii Sofoklesa „Antygona". Jest to podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy, symfonia konfliktu moralności i ambicji, pieśń ducha w walce z materializmem. Przedstawienie przywołuje do współczesnego świata starożytną tragedię, stwarzając most pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Daje to pretekst do eksplorowania nowych metod aktorstwa i reżyserii. Spektakl ma formę koncertu rockowego z chórami, przez co miejscami koncert przybiera formę rockowej opery. Rytmy wygrywane na bębnach starają się uporządkować rozsypującą się rzeczywistość dawnego królestwa. Świat Kreona zamknięty w gniewie i chaosie pełen jest przemocy i uzurpacji, a siła jego emocji torturuje pozostałych. Antygona pozostaje wierna swojej wierze i przodkom. Wbrew woli króla oddaje należny hołd zmarłym, co w konsekwencji doprowadza ją do śmierci. Teatr Pieśń Kozła spróbuje pokazać, jak człowiek może odnowić się przy pomocy samopoznania i wyciszenia ciemnych aspektów. Projekt konfrontuje klasyczne światowe arcydzieło z nowatorskim komentarzem interpretacyjnym. W spektaklu Teatr Pieśń Kozła kontynuuje autorskie poszukiwania aktorskie, tym razem łącząc klasyczny mit Europy z nowoczesnym rockowym brzmieniem.

„Akademia Pana Kleksa"

11.10.2023 r., godz. 09.30 oraz 12.00

Kolorowy świat bajki o magicznej szkole to propozycja dla dużych i małych – hit Lubuskiego Teatru, mistrzowsko zrealizowane muzyczne przedstawienie, przeznaczone dla dzieci od 7 roku życia. Podejrzewamy, że jego fabuły nie trzeba nikomu przedstawiać – prawda? 

„Calineczka"

23.10.2023 r. godz. 09.30 oraz 12.00

24.10.2023 r. godz. 09.30 oraz 12.00

Spektakl gościnny Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie zaprasza na „Calineczkę”. Przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia. Maleńka bohaterka wyrusza w świat, by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. Wędrując przez rozmaite krainy poznaje miejsca i istotny przyjazne, oraz te mniej.  Losy Calineczki ostatecznie układają się we wzruszającą opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, wrażliwości na cierpienie innych i dobroci.

 

Rezerwacje grupowe prosimy składać w Impresariacie Lubuskiego Teatru: tel. 68 452 72 72 wew. 35, 63.