By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie.
By zachować zdrowie, trzeba ośmiu uścisków dziennie.
By się rozwijać, trzeba dwunastu uścisków dziennie.
- Virginia Satir

PRZY PRZY to przedstawienie dedykowane publiczności 1+, osób o różnej wrażliwości sensorycznej, w tym dla osób w spektrum autyzmu, którego głównym tematem jest przytulanie, czułość i dotyk.

Przytulanie - poza tym, że jest dla nas przyjemne - niesie za sobą o wiele więcej korzyści niż nam się wydaje. O tym, że przytulanie jest naturalną potrzebą, można się przekonać obserwując zachowanie niemowląt. Bliski kontakt z ciałem matki sprawia, że niemal natychmiast przestają płakać. Przytulanie to nasza supermoc, która nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Sprawia, że uspokajamy się, wpływa korzystnie na nasz nastrój, zmniejsza uczucie lęku, rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle, dodają energii czy reguluje oddech.

„PRZY PRZY”  to spektakl bez słów, historia opowiadana za pomocą ciał dwójki aktorów, form plastycznych, autorskiej muzyki, zbudowane z niespiesznych struktur ruchowych, które pozwolą najnajmłodszej publiczności w pełni przeżyć doświadczenie teatralne oraz rozwinąć więź dziecka z bliskim mu dorosłym.

 

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia - Piotr Soroka

Scenografia i kostiumy - Adam Królikowski

Muzyka - Szymon Tomczyk

Konsultacje merytoryczne - Marzena Ganczar

Inspicjent - Beata Sobicka-Kupczyk

 

Obsada:

Joanna Wąż-Stasiewicz

Paweł Wydrzyński

Premiera: 2 grudnia 2023 r.

Kategoria wiekowa: dzieci od 1 roku życia

Czas trwania: ok. 40 minut (czas podany orientacyjne)

Scena: Teatr Lalek 

Wskazówki sensoryczne: brak gwałtownych zmian światła czy natężenia dźwięku, zaskakujących sekwencji ruchowych oraz agresywnych gestów – korzystanie z pozytywnie kojarzących się sytuacji.


"PRZY PRZYwodnik" - przedprzewodnik do spektaklu>>


Najbliższe spektakle:

Recenzje:

SPEKTAKL NA SCENIE TEATRU LALEK

Uwaga: Spektakl odbywa się na na naszej nowej scenie Teatru Lalek,  wejście od strony Placu Teatralnego. Osoby pragnące zakupić bilety bezpośrednio przed spektaklem  w kasie teatru, proszone są o pojawienie się minimum 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Kasa biletowa znajduje się w głównym budynku Lubuskiego Teatru i jest to czas potrzebny na dokonanie zakupu i przejście do Teatru Lalek.

Uwaga: Spektakl odbywa się w PRZYtulnej scenicznej przestrzeni, dlatego wszystkich Widzów będziemy prosić o założenie na obuwie jednorazowych foliowych ochraniaczy (będą dla Państwa dostępne bezpłatnie w szatni Teatru Lalek) lub o wejście na widownię bez obuwia.

 

Zdjęcia: KADR Kamil Derda 

 

Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.