„POP!” to zawołanie, którego używają mieszkańcy niezwykłej planety zrobionej z ziaren kukurydzy – Popkorlandii. Mają bardzo nietypowy wygląd, ruchy i zachowania – są totalnie inni niż mieszkańcy Ziemi. Nigdy nie widziano ich na naszej planecie, a teraz okazuje się, że przybyli na Ziemię i chcą zbadać, czy jest ona dla nich przyjaznym miejscem do życia.
W wyniku wysokiej temperatury na ich ukochanej Popcorlandii ziarna kukurydzy zaczynają pęcznieć i popcorn zasypuje już całą planetę. Gdyby nie udało się jej uratować, muszą mieć plan B.
FloriPop i SobiPop – przybysze z popcornowej krainy – spotykają się więc z dziećmi i przy ich pomocy sprawdzają czy Ziemia i jej mieszkańcy są dla nich przyjaźni. W trakcie interaktywnych spotkań dowiadują się coraz więcej o Naszej planecie, poznają panujące tu zwyczaje, doświadczają różnorodności. Oprócz interaktywnych spotkań, Flori i Sobi dzielą się swoim światem poprzez mniej angażujące działania, przeznaczone na wyciszenie, zatrzymanie, pokazując je za pomocą plastycznych obrazów, ruchu czy muzyki.
Spektakl porusza temat różnorodności oraz pokazuje Najmłodszym Widzom, co może się wydarzyć, kiedy jesteśmy otwarci na to, co nowe, inne i nieznane.
Czy Flori i Sobi odnajdą swój dom na Ziemi, a dzieci zyskają nowych przyjaciół? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w spektaklu „Pop!”.
Zapraszamy najmłodsze dzieci na spotkanie z niezwykle interesującymi przybyszami z Popkorlandii!
Twórcy:
Reżyseria: Magdalena Młynarczyk
Scenariusz (na podstawie pomysłu Magdaleny Młynarczyk): Miłosz Broniszewski
Muzyka: Paulina Derska
Scenografia: Dominika Chochołowska-Bocian
Projekcje: Sebastian Siepietowski
Inspicjentka: Beata Sobicka-Kupczyk
Obsada:
SobiPop - Romana Filipowska
FloriPop - Małgorzata Polak
Premiera: 9 grudnia 2023 r.
Kategoria wiekowa: od 4 lat
Czas trwania: ok. 45 minut
Scena: Scena Kameralna LT
Recenzje:
Zdjęcia: KADR Kamil Derda
Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.