„Pop!” to zawołanie, którego używają mieszkańcy niezwykłej planety zrobionej z ziaren kukurydzy – Popkorlandii. Mają bardzo nietypowy wygląd, ruchy i zachowania – są totalnie inni niż mieszkańcy Ziemi. Nigdy nie widziano ich na naszej planecie, a teraz okazuje się, że przybyli na Ziemię i chcą zbadać, czy jest ona dla nich przyjaznym miejscem do życia. W wyniku wysokiej temperatury na ich ukochanej Popcorlandii ziarna kukurydzy zaczynają pęcznieć i popcorn zasypuje już całą planetę. Gdyby nie udało się jej uratować, muszą mieć plan B.

FloriPop i SobiPop – przybysze z popcornowej krainy – spotykają się więc z dziećmi i przy ich pomocy sprawdzają czy Ziemia i jej mieszkańcy są dla nich przyjaźni. W trakcie interaktywnych spotkań dowiadują się coraz więcej o Naszej planecie, poznają panujące tu zwyczaje, doświadczają różnorodności. Oprócz interaktywnych spotkań, Flori i Sobi dzielą się swoim światem poprzez mniej angażujące działania, przeznaczone na wyciszenie, zatrzymanie, pokazując je za pomocą plastycznych obrazów, ruchu czy muzyki.  

Spektakl porusza temat różnorodności oraz pokazuje najmłodszym widzom i widzkom, co może się wydarzyć, kiedy jesteśmy otwarci na to, co nowe, inne i nieznane.

Czy Flori i Sobi odnajdą swój dom na Ziemi, a dzieci zyskają nowych przyjaciół? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w spektaklu „Pop!”.

Zapraszamy najmłodsze dzieci na spotkanie z niezwykle interesującymi przybyszami z Popkorlandii!


Twórcy:

Reżyseria: Magdalena Młynarczyk

Scenariusz (na podstawie pomysłu Magdaleny Młynarczyk): Miłosz Broniszewski

Muzyka: Paulina Derska

Scenografia: Dominika Chochołowska-Bocian

Projekcje: Sebastian Siepietowski

Inspicjentka: Beata Sobicka-Kupczyk

 

Obsada:

SobiPop - Romana Filipowska

FloriPop - Małgorzata Polak

 

Premiera: 9 grudnia 2023 r.

Kategoria wiekowa: od 4 do 6 lat

Czas trwania: ok. 45 minut (orientacyjnie)

 

Zdjęcia: KADR Kamil Derda 

 

Najbliższe spektakle:

  • 9 grudnia 2023 - sobota, godz. 16.00

     

  • 10 grudnia 2023 - niedziela, godz. 12.00

     

  • 12 grudnia 2023 - wtorek, godz. 10.00

     

  • 12 grudnia 2023 - wtorek, godz. 12.00

     

 

Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.