Oczy niektórych widzów zaszkliły się, inni stali uśmiechnięci widząc gromadę dzieci pełną energii i radości. Finałowy występ Brave Kids „Lepsze jutro” był czymś więcej niż dobrą zabawą, był ważną wiadomością dla zgromadzonych: możemy się różnić pod wieloma względami, ale wszyscy tak samo chcemy mieć przyjaciół, być kochani i bezpieczni. Choć jesteśmy różni, to jednak… tacy sami. Jedna z uczestniczek warsztatów, Gabrysia Lubojańska, tak opisała przedstawienie:

,,Spektakl ma za zadanie ukazać widzom, że na świecie jest wiele rodzajów konfliktów, przez które ludzie mogą stracić nie tylko radość życia, ale nawet wolność. Celem również jest pokazanie równości między nami oraz otwartości na drugiego człowieka, uczenie się jego tradycji, języka i kultury. W przedstawieniu przedstawiliśmy to poprzez muzykę, śpiew, taniec i gesty.”
Dziękujemy, że tak pięknie przypomnieliście nam o rzeczach ważnych, o których na co dzień łatwo zapomnieć!
 
Zdjęcia: Kamil Derda, DB TEAM, www.dbteam.pl
 
***
Wydarzenie jest częścią programu „Brave Kids – Artystyczna Olimpiada Dzieci 2022” finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
***
Pomysłodawcą Brave Kids Artystyczna Olimpiada Dzieci jest Grzegorz Bral. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła z Wrocławia. Partnerem wydarzenia jest Lubuski Teatr.