Zaczęliśmy w sobotę około południa, skończyliśmy następnego dnia – przygotowanie spektaklu do zagrania w nowym miejscu jest równie czasochłonne, co satysfakcjonujące. Później próby, bo trzeba poznać nowe miejsce, przetrenować choreografię, sprawdzić dźwięk. I to bijące serce, oczekiwanie na widzów, pytanie czy im się spodoba to, co dla nich przygotowaliśmy.

Zagranie „Jutro wrócimy do domu” na Festiwalu Malta w Poznaniu było dla nas wspaniałą przygodą. Dla aktorów, zwłaszcza tych debiutujących w sztuce, było ważnym doświadczeniem zawodowym. Cieszymy się, że spektakl mógł zostać zaprezentowany na tak ważnym wydarzeniu kulturalnym. Wygląda na to, że bardzo poruszył widzów – tak wytrwale oklaskiwali go na stojąco, że akustykowi  skończyło się nagranie muzyczne! Dodajmy, że przedstawienie zamykało festiwal, było grane o 23:00 –a entuzjazm widzów wciąż był ogromny, pomimo zmęczenia, które mieli prawo odczuwać.

Dziękujemy!

Zdjęcia Kamil Derda, DB TEAM, www.dbteam.pl

Spektakl ,,Jutro wrócimy do domu” powstał w ramach współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie, Fundacji Asocjacja 2006 oraz Lubuskiego Teatru. Jest realizowany w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.